Otevřít menu
Home  >  Aplikace stěrky  >  Časté dotazy

Časté dotazy

Jak musím mít připravený povrch před aplikací AERO-THERM®?

Podklad musí být vyzrálý, soudržný, odmaštěný a zbavený prachu a jiných nečistot. Případné praskliny je třeba vyspravit a větší nerovnosti vyrovnat.

Zlepším vlastnosti AERO-THERM® pokud navýším vrstvu?

Milimetrová vrstva A-T je optimální pro utváření lepší tepelné pohody a snížení energetické náročnosti budovy. V místech výraznějších tepelných mostů se doporučuje nanést větší tloušťku AERO-THERM® (2-3 mm) a tím omezit kondenzaci vlhkosti.

Jaké úspory mohu očekávat po aplikaci AERO-THERM®?

Výše úspor závisí především na rozsahu aplikace AERO-THERM®. Standardně je AERO-THERM® aplikován na stropy a obvodové stěny, pak lze počítat s minimální úsporou 12,5 % v zimním období. V přechodném období minimálně 25 % a navíc dojde ke zkrácení topné sezóny. Celková úspora závisí na způsobu užívání budovy a na základě praktických zkušeností může být i vyšší než 60 %.

Kam mohu AERO-THERM® aplikovat?

AERO-THERM® můžete použít na povrchovou úpravu stropů a podhledů, rovných i šikmých. Dále na vnitřní povrch obvodových stěn a stěn sousedících se schodišti, sklepy, chodbami, garážemi a dalšími prostory, které jsou pouze temperované či nevytápěné.

Také jako funkční vrstvu podlahového souvrství vytápěných i nevytápěných podlah (AERO-THERM® floor).

Mohu aplikovat AERO-THERM® na vlhký povrch?

Pozor na zdroj vlhkosti! Pokud je zdrojem vzlínání z podloží, zatékání nebo jiná vada obvodové konstrukce, pak nebude vrstva AERO-THERM® plně funkční. Vzniká-li vlhkost kondenzací na povrchu, potom je AERO-THERM® řešením tohoto problému. Zde je však nutné upozornit na dlouhodobě přetrvávající vyšší vzdušnou vlhkost (více jak 65 %). V takovém prostředí dojde po určité době k přesycení AERO-THERM® a omezení funkčnosti. Doporučením je zintenzivnění větrání a zajištění poklesu vzdušné vlhkosti.

Vlhkost podkladu při aplikaci AERO-THERM® prodlouží dobu polymerace. S tím je třeba počítat při aplikaci vrchního nátěru.

Jakou mám použít finální barvu na AERO-THERM®?

Pro povrchovou úpravu AERO-THERM® jsou vhodné paropropustné barvy s vysokou kryvostí a vyšším počtem přemaleb (tenkovrstvé malby). Jako povrchovou úpravu na AERO-THERM® lze použít i tapety, keramické obklady, apod. Funkčnost výrobku se nezmění.

Co je tepelná pohoda?

Tepelná pohoda je stav prostředí, při kterém se nepotíte ani nepociťujete chlad. Ovlivňuje ji teplota vzduchu, teplota okolních ploch a předmětů, relativní vlhkost vzduchu a rychlost proudění vzduchu. Závisí na aktuální činnosti, oblečení a tělesné kondici. Její vnímání je navíc individuální.

Jak přispívá k tepelné pohodě AERO-THERM®?

AERO-THERM® zkracuje dobu k dosažení tepelné pohody (tepelné pohody je dosaženo při nižší teplotě vzduchu až o 2-3°C) a prodlužuje tepelnou stabilitu objektu, tedy dobu trvání tepelné pohody. V místnostech, kde je AERO-THERM® aplikován, je teplota rovnoměrněji rozložena a ze stěn nesálá chlad, naopak jsou velmi příjemné na dotek.

Kde lze uvedené produkty zakoupit?

Všechny produkty lze zakoupit u našich prodejců a nebo na e-shopu www.obnova.cz.

nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím