Otevřít menu
Home  >  Izolace podlahy podlahovou stěrkou

K čemu je určena stěrka AERO-THERM® floor

Jedná se o nový typ vodou ředitelné stěrky, která doplňuje řadu venkovní a vnitřní termoizolační stěrky. Na podlahu bylo a je možné použít i nyní interiérovou stěrku, ale tu nelze použít přímo pod měkkou pochozí vrstvu, například linoleum. Proto je v nabídce speciální stěrka AERO-THERM® floor, která disponuje výrazně vyšší pružností a odolností při zachování stejných izolačních vlastností. Pokud Vám je doma zima od nohou, pak stěrka AERO-THERM® floor je pro vás řešením.

Proč je výhodnější než klasicky používané zateplení?

Hlavní výhodou podlahové stěrky AERO-THERM® floor je minimální vrstva, ve které už spolehlivě funguje. Pouhým nanesením 1mm vrstvy stěrky na současnou podlahu ( např. betonovou) získáte účinnou podlahovou izolaci. Pokud řešíte podlahu na chalupě nebo ve starším domě, kde betonové podlahy nejsou, pak stačí na současnou dřevěnou podlahu položit např. OSB desky a na ně již naši podlahovou stěrku.

 

tepelně izolační stěrka

Pod jaké druhy podlahových krytin je určená?

Podlahová stěrka je vhodná pod všechny dostupné podlahové krytiny. Ať už se rozhodnete pro koberec, linoleum, dlažbu nebo třeba plovoucí podlahu, podlahová stěrka AERO-THERM® floor je ideální izolační vrstvou pod každou z těchto krytin.

 

izolace podlahy

Lze ji kombinovat s podlahovým topením?

Je k tomu přímo určená. Její izolační schopnosti ještě zvýší účinnost podlahového vytápění. Je výborným řešením pod podlahové vytápění, jako jsou topné fólie, topné rohože, topné kabely nebo i teplovodní podlahový systém. Právě topné fólie jsou se stěrkou AERO-THERM® floor nejlepším řešením pro ty, kdo chtějí funkční a maximálně účinnou teplou podlahu a nemají možnost výrazně navyšovat současnou výšku podlahy.

 

Jak se stěrka nanáší?

Podlahu je nutné zbavit veškerých nečistot, prachu a případně opravit veškeré nerovnosti. Podklad musí být soudržný! Před aplikací stěrky je nutné použít AT penetraci pro sjednocení savosti podkladu. Stěrku pak již nanášíme buď stěrkováním, nebo stříkáním. Pro dosažení termoizolačních vlastností je dostačující 1mm silná vrstva.

 

Jaká je spotřeba stěrky?

Potřebné množství stěrky lze téměř přesně odhadnout podle plochy podlahy, na kterou budeme stěrku nanášet. Vzorec na 1m2 = 1 litr stěrky je pro nákup množství stěrky dostačující. Doporučujeme však do spotřeby započítat i přesah na stěnu do výše cca 10cm. Stěrku je nutné před aplikací v celém obsahu důkladně rozmíchat!! Stěrku lze ještě před aplikací trochu naředit. Odeberte z originálního balení do čisté nádoby trochu stěrky a mícháním dosáhnete konzistence husté smetany. Podle potřeby se ředí postupným přidáváním malého množství čisté vody. Např. do balení 5l přidejte cca 1 dcl vody. Tím by jste měli získat optimální konzistenci stěrky pro natahování zubovým hladítkem.

 

Má stěrka ještě jiné využití než na podlahu?

Ano. Pokud je pod Vaší podlahou suchý, ale studený sklep, který vám výrazně ochlazuje podlahu, lze stěrku AERO-THERM® floor nastříkat na strop ve sklepě a účinek stěrky bude obdobný.

nahoru