Otevřít menu
Home  >  Realizované aplikace  >  Rubena Náchod - snížení povrchové teploty a tepelných ztrát vulkanizačních lisů

Rubena Náchod - snížení povrchové teploty a tepelných ztrát vulkanizačních lisů

referenceRubena Náchod - snížení povrchové teploty a tepelných ztrát vulkanizačních lisů referenceRubena Náchod - snížení povrchové teploty a tepelných ztrát vulkanizačních lisů referenceRubena Náchod - snížení povrchové teploty a tepelných ztrát vulkanizačních lisů referenceRubena Náchod - snížení povrchové teploty a tepelných ztrát vulkanizačních lisů

Vylepšili jsme kvalitu pracovního prostředí, snížili povrchovou teplotu na lisech a ušetřili energii.

Odvětví průmyslu: Gumárenský

Pracoviště: RUBENA a.s. Náchod

Datum realizace: 2014

Popis realizace:

Aplikace termoaktivní stěrky AERO-THERM® industry stříkáním nízkotlakým stříkacím zařízením firmy Wagner. Provedli pracovníci THERMO INDUSTRY, a.s.

Řešený problém:

Vulkanizační lisy jsou ohřívány elektrickými topnými deskami na pracovní teplotu 180 °C. Jejich povrch je horký a nebezpečný na dotek.

Záměr:

Povrchovou úpravou lisu termoaktivní stěrkou AERO-THERM® industry snížit povrchovou teplotu a tepelné ztráty, tím dosáhnout úspory elektrické energie.

Řešení:

Termoaktivní stěrka AERO-THERM® industry byla aplikována na střední a horní část vulkanizačních lisů. Před vlastní aplikací byly plochy očištěny a odmaštěny.

Výsledky:

Analýza dat z řídící jednotky dvouetážového vulkanizačního lisu Buzuluk prokázala zrychlení ohřevu v řádu procent, prodloužení výdrže v řádu desítek procent a pomalejší chladnutí lisu v řádu desítek procent. Hodnoty jsou uvedeny v tabulce.

Podrobnější údaje najdete v přiloženém PDF dokumentu.

předchozí reference
reference
další reference
nahoru