Otevřít menu
Home  >  Realizované aplikace  >  Zamezení kondenzace vzdušné vlhkosti a tepelných mostů

Zamezení kondenzace vzdušné vlhkosti a tepelných mostů

referenceZamezení kondenzace vzdušné vlhkosti a tepelných mostů referenceZamezení kondenzace vzdušné vlhkosti a tepelných mostů referenceZamezení kondenzace vzdušné vlhkosti a tepelných mostů referenceZamezení kondenzace vzdušné vlhkosti a tepelných mostů referenceZamezení kondenzace vzdušné vlhkosti a tepelných mostů referenceZamezení kondenzace vzdušné vlhkosti a tepelných mostů referenceZamezení kondenzace vzdušné vlhkosti a tepelných mostů referenceZamezení kondenzace vzdušné vlhkosti a tepelných mostů

Lokalita: Dobruška
Typ domu: pekárna
Datum realizace: duben 2012
Realizátor: společnost Navrátil Josef SPOKOZA J.N. (certifikovaná společnost)

Problém: 

Kondenzace vzdušné vlhkosti ve stropních prostorách výrobny knedlíků (vytváří tak nebezpečné prostředí pro zaměstnance – kluzká podlaha), vznik plísní.

Kondenzace vzdušné vlhkosti ve stropních prostorách v místnosti, kde se myjí umělohmotné přepravky.

Vzhledem k vysoké vzdušné vlhkosti dochází ke vzniku plísní.

Severní strana výrobny pečiva o síle zdiva 30 cm – problém s prochládáním a plísněmi (kondenzace vzdušné vlhkosti , tepelné mosty).

Řešení:

Výrobna knedlíků: odstranění malby, která se v důsledku vysokého vzdušného vlhka uvolňovala ze stropů, penetrace podkladu a aplikace AERO-THERM®u stříkáním speciálním nízkotlakým zařízením ve vrstvě 1 mm.

Myčka přepravek: penetrace podkladu, nebylo nutné oškrabat původní malby, jelikož zde byla pouze jedna vrstva. Nanesení AERO-THERM®u ve vrstvě 1 mm, po zaschnutí a zabroušení naaplikován ANSILVER- protiplísňový prostředek s dlouhodobým preventivním účinkem.

Výrobna a pekárna pečiva: podklad byl napenetrován a aplikace AERO-THERM®u byla provedena nízkotlakým stříkáním. Do finální vrstvy malby byl přimíchán Ansilver Profi jako prevence proti vzniku plísní.

Výsledek: po konzultaci s majitelem pekárny Ing. Svobodou (ze dne 9.11.2012 ) bylo konstatováno, že skutečně již k problémům s plísněmi ani v jednom z provozů nedochází. Zateplení severní strany objektu výrobny pečiva je znatelné – zdivo není chladné, byly eliminovány tepelné mosty.

Vedením společnosti bylo rozhodnuto, že budou probíhat další práce v souvislosti s odstraněním plísní i v jiných částech pekárenského provozu.

předchozí reference
reference
další reference
nahoru

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Více informací    Rozumím