Otevřít menu
Home  >  Realizované aplikace  >  Zateplení přízemních bytů v panelovém domě

Zateplení přízemních bytů v panelovém domě

referenceZateplení přízemních bytů v panelovém domě referenceZateplení přízemních bytů v panelovém domě referenceZateplení přízemních bytů v panelovém domě referenceZateplení přízemních bytů v panelovém domě referenceZateplení přízemních bytů v panelovém domě

Lokalita: Jaroměř
Typ domu: panelový dům
Datum realizace: květen 2012
Realizátor: Navrátil Josef SPOKOZA J.N. (certifikovaná společnost)

Problém:

Panelový dům je zvenku zateplen polystyrenem o tloušťce 12 cm. Majitelé přízemních bytů, pod kterými jsou sklepní prostory, mají velký problém s výtopem a zároveň „trpí“ pocitem studených nohou. Ve sklepech jsou uskladňovány potraviny (ovoce a zelenina) a nemají zájem o vytápění těchto prostor, naopak otevírají okna a v přízemních bytech v zimním období dochází k nadměrnému ochlazování obytných prostor.

Řešení:

Doporučena aplikace AERO-THERM® ve vrstvě 1mm ve sklepních prostorách na stropy (cca 300 m), čímž dojde k zamezení prostupu chladu do přízemních bytů.

V první fázi byl povrch napenetrován, aby byl podklad pod AERO-THERM® sjednocen a zpevněn – důležité pro vyšší životnost. Po vyschnutí penetrace, byla ve dvou vrstvách nízkotlakým zařízením naaplikována termoaktivní stěrka AERO-THERM® bez dalších úprav.

předchozí reference
reference
další reference
nahoru