Otevřít menu
Home  >  Realizované aplikace  >  Zateplení stropu a stěn napadených plísní, odstranění tepelných mostů

Zateplení stropu a stěn napadených plísní, odstranění tepelných mostů

referenceZateplení stropu a stěn napadených plísní, odstranění tepelných mostů referenceZateplení stropu a stěn napadených plísní, odstranění tepelných mostů referenceZateplení stropu a stěn napadených plísní, odstranění tepelných mostů referenceZateplení stropu a stěn napadených plísní, odstranění tepelných mostů referenceZateplení stropu a stěn napadených plísní, odstranění tepelných mostů referenceZateplení stropu a stěn napadených plísní, odstranění tepelných mostů referenceZateplení stropu a stěn napadených plísní, odstranění tepelných mostů

Lokalita: Vinaře u Čáslavi
Typ domu: rodinný patrový dům
Datum realizace: květen 2010

Původní stav

Promrzající stropní konstrukce v prvním patře. Omítka na kovových nosnících vlhla a plesnivěla. Ve fabionech se tvořily plísně. Díky špatným tepelně izolačním vlastnostem stropní konstrukce v prvním patře nebylo možné dosáhnout požadované teploty, i když topení pracovalo na plný výkon.

Řešení

Zateplení stropu s přechodem 30 cm na stěny k zabránění tvorby tepelných mostů ve styku stropů a stěn pomocí tepelné izolace AERO-THERM®. Zateplení stěn, které prochládaly a na nichž se tvořila plíseň.

Pracovní postup

Odstranění staré malby a hrubosti štukové omítky. Odstranění plísní aktivním stříbrem Biostat Profi. Nátěr akrylátovou penetrací pro zpevnění podkladu. První vrstva tepelné izolace AERO-THERM® nanesena zubatým hladítkem v jednolité vrstvě do 1mm. Po cca 12 hodinách schnutí se zatvrdlá vrstva zabrousila brusnou houbou tak, aby se zarovnaly vyčnívající nerovnosti. Při broušení je potřeba používat respirátor proti prachu. Před druhou vyrovnávací vrstvou jsme podklad navlhčili vodou pro snadnější aplikaci. Druhou vrstvou se vyrovnávají nedostatky a zahlazuje se tepelná izolace do vzhledu sádrové omítky. Po cca 12 hodinách schnutí se zlehka zabrousily drobné nedostatky a mohlo se začít malovat. Použitá malířská barva – pevná a odolná malba proti otěru, u které výrobce garantuje mnoho přemaleb bez nutnosti škrábat. První malba se dostatečně rozředila, aby se zapila do podkladu a další vrstva byla již kryjící.

Výsledek zateplení stropů a stěn

Odstranění sálání chladu ze stěn a stropů, odstranění příčin vzniku plísní, zabránění úniku tepla, zvýšení tepelné pohody, snížení nákladů za vytápění. Po aplikaci tepelné izolace lze místnosti bez obtíží vyhřát na požadovanou teplotu, při větrání nedochází k rychlému prochládání interiéru.

předchozí reference
reference
další reference
nahoru